1 Şirket avukatlığı | Şirket avukatlığı Nedir

Nedir ve Şirket avukatlığı  nereden bulabilir yada Şirket avukatlığı nasıl olur hakkında ki yazımız.

Şirketler Hukuku Nedir?

Şirketler hukuku, oldukça çeşitli bir uygulamadır ve hem hukuk hem de ticari sektörlerin ayrılmaz bir parçasıdır. Şirket hukuku olarak da bilinir, hukuk pratiğinin en heyecan verici ve dinamik alanlarından biridir, bu nedenle aday avukatlar arasındaki popülaritesi şaşırtıcı değildir. Bu, iş uygulamalarını şekillendiren yasal çerçeveyle ilgili ve diğerlerinin yanı sıra aşağıdakilerle ilgilenen bir alandır:

  • Hisseleri ve varlıkları satarak şirketleri yeniden yapılandırmak
  • Şirketlerin borsada listelenmesi
  • Bir şirketin başka bir işletmeyle birleştirilmesi (birleşme ve devralmalar)

Hukukta Kariyer Hakkında Daha Fazla Tavsiye İster misiniz?

Önemli bilgiler ve ipuçları için amiral gemisi Aspire konferansımıza kaydolun

ŞİMDİ AYIRTIN

Şirket Avukatları Ne Yapar?

Kurumsal avukatların, durum tespiti (olası alıcılar veya ortaklar için işi değerlendirme) gibi görevleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca farklı taraflarla anlaşmaları müzakere etmeli ve ticari işlemler için tüm hesapları ve finansmanı doğrulamalıdırlar. Şirket avukatlarının dahil olduğu bir diğer önemli görev , bir şirketin tüzüğü, hissedar ve yönetici hakları hükümlerinde gezinmektir .

Bunlar, bir şirket avukatı olarak dahil olabileceğiniz geniş kapsamlı çalışmalara sadece birkaç örnektir.

Şirket Avukatı Nasıl Olunur?

Bir şirket avukatı olmak için, karşılaşacağınız çok sayıda görevle başa çıkmanıza yardımcı olacak belirli becerilere sahip olmalısınız. Sektördeki potansiyel işe alım uzmanları arasında öne çıkmanız için size en iyi şansı vermek için ilgili iş deneyimine sahip olmak da önemlidir.

İdeal şirket avukatı şunları gösterebilir:

  • Mükemmel şirket hukuku bilgisi
  • Bir güncel trendler farkındalık ve yasal gelişmelerin sektöre etkileyen
  • Hırs ve yukarıda ve öteye gitme isteği
  • Müşteri sadakatini artırmak için güçlü müşteri ilişkileri kurma ve sürdürme yeteneği

Şirket avukatı olma yolundaki ilk adım, ya hukukta bir lisans derecesi ya da başka bir konuda bir derece ve ardından bir dönüşüm kursu tamamlamaktır.

Kurumsal bir avukat olmak için  , LPC’yi almalı ve bir eğitim sözleşmesi almalısınız .

Kurumsal bir avukat olarak bir kariyerle daha fazla ilgileniyorsanız, BPTC’yi almanız ve ardından eğitiminizi bir öğrenci ile tamamlamanız gerekir.

Üniversiteye gitmek istemeyenler, çıraklık için başvurabilir   veya yetkili bir yasal yönetici olabilir ve ardından şirketler hukuku alanında uzmanlaşabilir.

Şirketler Hukuku İş Deneyimi

İşle ilgili iş deneyimi , bir şirketin nasıl yönetildiğine olan ilginizi gösterebilir ve sektördeki işe alım uzmanlarının aradığı önemli bir beceri olan ticari farkındalığınızı artırabilir . 

Şirketler hukuku alanında uzmanlaşmış bir hukuk firmasında tatil planını tamamlamak , bu tür bir kariyer için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.

Şirketler ve Ticaret Hukuku Arasındaki Fark Nedir?

Bu, şirketler hukuku ile ilgilenen öğrenciler için en yaygın sorulardan biridir. Bu iki sektör yakından ilişkili olsa da, ikisi arasında açık bir fark vardır.

Ticaret hukuku, daha geniş iş endüstrisi ile ilgilenir ve çalışma alanı açısından daha geneldir. Farklı ticari kuruluşlar ve franchising ve fikri mülkiyet gibi alanlar arasındaki yasal ilişkilere bakar .

Öte yandan, şirketler hukuku, örneğin işletmelerin dahil edilmesi ve bunların birleşme ve devralmaları üzerinde çalışan belirli bir işletmenin kendisine daha fazla odaklanır.